1 sierpnia o godz. 17.00 zawyją syreny alarmowe

1 sierpnia o godz. 17.00 zawyją syreny alarmowe

W nawiązaniu do pisma Wojewody Podkarpackiego nr ZK-II.642.16.2024 z dnia 23.07.2022 r. informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2024 r. o godz. 17.00 na terenie miasta Jarosławia zostaną uruchomione syreny alarmowe wchodzące w skład systemu alarmowego miasta.

Syrena alarmowa Autor: UMJ

Włączenie trwającego 1 minutę ciągłego sygnału dźwiękowego nastąpi w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci uczestników i cywilnych ofiar Powstania Warszawskiego, w związku z przypadającą 80. rocznicą tego wydarzenia.

Dla podkreślenia rangi wydarzenia, Burmistrz Miasta Jarosławia zwraca się z prośbą o wywieszenie flag państwowych na budynkach oraz w miejscach publicznych. Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego mają charakter ogólnokrajowy, a włączenie syren i wywieszenie flag państwowych stanowi ważny akcent w przestrzeni publicznej.

Jednocześnie zachęcamy mieszkańców miasta do aktywnego włączenia się w miejskie obchody 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego