Nauka bezpieczeństwa z „autochodzikiem”

Nauka bezpieczeństwa z „autochodzikiem”

zdjecie

Strażnicy miejscy od wielu lat prowadzą zajęcia profilaktyczne w jarosławskich szkołach i przedszkolach. Zajęcia odbywają się cyklicznie, a podczas nich najmłodsi uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Tym razem z wizytą udali się do Szkoły Podstawowej nr 6.

W zajęciach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy 1. Tematem spotkania było przede  wszystkim bezpieczeństwo, znajomość zasad poruszania się w ruchu drogowym i znajomość znaków drogowych. Uczniowie nie tylko poznali tajniki wiedzy poprzez teorię, ale również w praktyce. Na spotkaniach wykorzystywany był „autochodzik”, czyli wieloelementowy zestaw edukacyjny dostosowany do poziomu rozwoju ruchowego dzieci. Dzięki „Autochodzikowi” możliwe stało się symulowanie sytuacji realnie występujących w ruchu drogowym. Celem spotkania było przygotowanie dzieci do samodzielności w ruchu drogowym.

For many years, municipal guards have been conducting preventive classes in Jarosław schools and kindergartens. Classes are held cyclically, and during them the youngest learn the rules of safe movement on the road. This time they visited Primary School No. 6.

Children from the kindergarten section and from grade 1 participated in the classes. The main topic of the meeting was safety, knowledge of the rules of movement in road traffic and knowledge of road signs. The students not only learned the secrets of knowledge through theory, but also in practice. During the meetings, a "car walker" was used, i.e. a multi-element educational set adapted to the level of children's motor development. Thanks to "Car walker", it was possible to simulate situations that actually occur in road traffic. The aim of the meeting was to prepare children for independence in road traffic.