Program Ministra Edukacji Narodowej „Podróże z klasą”

Program Ministra Edukacji Narodowej „Podróże z klasą”

logotyp projektu podróże-z-klasą.jpg

Dofinansowanie wycieczek szkolnych w ramach programu "Podróże z klasą".

Beneficjent: Gmina Miejska Jarosław

Celem programu „Podróże z klasą” jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania tradycji,  kultury oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych kształcenia ogólnego m. in. dla szkół podstawowych, a także urozmaicić zajęcia edukacyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu kultury, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

W ramach programu uczniowie mogą wyjeżdżać na wycieczki szkolne związane z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra MEN, w ramach których mogą zwiedzać muzea, galerie sztuki, teatry, opery, filharmonie, centra nauki, skanseny.

W programie udział weźmie ok. 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu. Dofinansowanie wyniesie 100% kosztów wycieczki szkolnej, tj. 20 tys. zł.

Termin realizacji zadania: do 20.12.2024 r.